Już po raz dwunasty 22. V. 2014 r. odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego „SPRAWNI – RAZEM” w Otwocku. Na linii startu w konkurencjach biegowych i technicznych stanęli reprezentanci z całego Mazowsza – około 150 zawodników, w tym reprezentanci ZS Wołomin.
Dziesięcioosobowa reprezentacja z Wołomina wystartowała w takich konkurencjach lekkoatletycznych, jak: bieg na 100m, skok w dal, pchnięcie kulą.
Walka trwała we wszystkich konkurencjach od pierwszego gwizdka sędziego. Reprezentacja Zespołu Szkół przy ul. Miłej w Wołominie gościła już po raz dziesiąty w Otwocku, a w tym roku była najliczniej reprezentowana przez zawodników startujących w kategorii chłopców młodszych. Koronna konkurencja tych zawodów – bieg na 100m – w sumie startowało w nim około 50 zawodników z całego Mazowsza. Ogromne zaskoczenie i sukces!!!!!! Po raz pierwszy w historii startów w Otwocku nasz zawodnik – Damian Sobieszczyk – staje na najwyższym miejscu podium – deklasując rywali czasem 12,75 s.
To nie koniec tak pięknie rozpoczętego dnia. W konkurencji technicznej, jaką jest skok w dal – pierwsza próba i z wynikiem 5m 17 cm Damian wychodzi na prowadzenie. Drugi skok i nasz reprezentant uzyskuje najlepszy tego dnia w kategorii chłopców młodszych rezultat – 5m 45cm – co zapewnia mu kolejne – najwyższe miejsce na podium. Gratulacje!!!!
W pozostałych konkurencjach wszyscy dawali z siebie wszystko. W klasyfikacji zespołowej do 16 roku życia zajęliśmy najlepsze w historii naszych startów – 3 miejsce na czternaście reprezentacji startujących w Mistrzostwach.
Piotr Dereszewski
Related News
Bankówka ze srebrem!
April 17, 2026
ITSurance Siatkarz Ząbki wywalczyli awans do III ligi!
April 17, 2026
PŁYWANIE DLA SENIORÓW
February 10, 2025
14 medali KSW KYOKUSHIN na Mistrzostwach Mazowsza
March 04, 2020
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dąbrówka
February 19, 2020
SPR ROKiS Radzymin – Pabiks Impact Pabianice
February 05, 2020
GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE 2019
July 18, 2019








