26 kwietnia w Ząbkach zostały rozegrane Mistrzostwa Mazowsza Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział 170 zawodników w wieku od 12 do 18 roku życia z 15 mazowieckich klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Województwa Mazowieckiego.
Patronat honorowy nad turniejem objął Burmistrz Miasta Ząbki Robert Perkowski, który wręczył puchary i medale dla najlepszych zawodników. Turniej rozgrywany był na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkach, a oficjalnego otwarcia turnieju dokonała dyrektor szkoły Pani Agnieszka Piskorek. Organizatorem turnieju był Klub Sportów Walki KYOKUSHIN oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkach.
Obok konkurencji walk w mocnym kontakcie, na turnieju zawodnicy rywalizowali w formach kata oraz widowiskowych układach walk reżyserowanych. Walki eliminacyjne toczyły się na dwóch matach. Główną atrakcją turnieju były pojedynki finałowe we wszystkich kategoriach, które zostały przeprowadzone w zaciemnionej sali w formie gali sztuk walk. Pole walki zostało oświetlone rampą świetlną, a podczas wejścia na matę, zawodnikom towarzyszyła oprawa muzyczna oraz sceniczne dymy.
W silnej stawce mazowieckich klubów najlepiej zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobywając 26 medali, co w klasyfikacji drużynowej dało pierwsze miejsce, przed KKK IPPON z Konstancina i MKS KK z Radzymina.
Tytuły mistrzów Mazowsza w konkurencji kumite wywalczyli: Weronika Stankiewicz, Klaudia Czarnecka, Damian Cholewicki, Łukasz Zach i Hubert Szulim. Wice mistrzami Mazowsza zostali: Kasia Figarska, Agnieszka Kulczycka, Aleksandra Miętus, Paweł Kowalczyk, Karol Burzyk oraz Kuba Maculak, a brązowe medale zdobyli: Adrianna Aniszewska, Agata Gawińska, Damian Dorosiński, Bartek Kielczyk, Maciej Aniszewski i Karol Narożniak.
W kata punktowe miejsca zajęli: Hubert Szulim, Karol Burzyk, Kamil Gronczyński i Agnieszka Kulczycka zdobywając srebrne medale. Miejsca medalowe w konkurencji walk reżyserowanych z Mistrzostw Mazowsza poprzedniego roku obronili: wice mistrzowie Piotr Grajda i Michał Domański oraz brązowi medaliści Karol Burzyk i Damian Cholewicki.
W drugiej części dnia dzieci od 4 roku życia startowały w MINI KYOKUSHIN CUP. Sześćdziesięciu najmłodszych karateków rywalizowało w lekko kontaktowych walkach. Mistrzami swych kategorii zostali: Maja Rauszer, Mikołaj Drzewiecki, Kacper Borys, Igor Gawrysiuk, Marcin Kotomski, Igor Nakonieczny, Kuba Majewski oraz Szymon Gastoł.
Więcej informacji i zdjęcia z turnieju na stronie www.kswkyokushin.pl
KSW KYOKUSHIN
Related News
Bankówka ze srebrem!
April 17, 2026
ITSurance Siatkarz Ząbki wywalczyli awans do III ligi!
April 17, 2026
PŁYWANIE DLA SENIORÓW
February 10, 2025
14 medali KSW KYOKUSHIN na Mistrzostwach Mazowsza
March 04, 2020
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dąbrówka
February 19, 2020
SPR ROKiS Radzymin – Pabiks Impact Pabianice
February 05, 2020
GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE 2019
July 18, 2019








