Relacja z XIII Mistrzostw Polski w Warcabach o Puchar Burmistrza Miasta Marki, które odbyły się w sobotę, 15 lutego.
Miasto za sprawą Uczniowskiego Klubu Sportowego Struga stało się ważnym i znanym punktem na warcabowej mapie Polski. Z jednej strony sukcesy naszych zawodników, z drugiej organizacja wielu turniejów ogólnopolskich sprawiły, że Marki są znane warcabistom.
Chętnie tu przyjeżdżają, by uczestniczyć w turniejach. Tym razem UKS Struga był organizatorem XIII Mistrzostw Polski w warcabach aktywnych 100-polowych. Zawody odbyły się w sobotę 15 lutego 2014 w Zespole Szkół nr 2, a Patronat Honorowy nad MP objął Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński.
W turnieju wzięło udział ogółem 57 warcabistów reprezentujących 13 klubów. Zawodnicy grali w 3 kategoriach: dziewczęta do lat 16, chłopcy do lat 16 i open. Spośród zawodników UKS Struga największy sukces osiągnęła Ludwika Moczulska, która w kategorii dziewcząt do lat 16 wywalczyła II miejsce! W kategorii chłopców do lat 16 najlepszy z naszych Martin Banaszek zajął 5 miejsce, a w kat. open Paweł Suchecki był dziewiąty.
Puchary i medale zdobyli:
kat. dziewcząt do lat 16:
1. Aleksandra Szturomska (Lokator Gniezno)
2. Ludwika Moczulska (UKS Struga)
3. Katarzyna Stańczuk (Olymp Błonie)
kat. chłopców do lat 16:
1. Bartosz Rak (Lokator Gniezno)
2. Maksym Puchała (Grom Złota Dama Poczesna)
3. Jakub Stacewicz (Olymp Błonie)
kat. open:
1. Damian Reszka (Lokator Gniezno)
2. Karol Cichocki (Olymp Błonie)
3. Radosław Wika (Kociołki Sarbia-Sarbka)
Puchary i medale zostały ufundowane przez Urząd Miasta Marki. Zawodnicy otrzymali także 10 zestawów upominków promocyjnych z herbem naszego miasta. Dla wszystkich uczestników Mistrzostw, dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Marki i pomocy pracowników szkoły został zorganizowany posiłek regeneracyjny. To wszystko, jak również sprawna organizacja i profesjonalne przeprowadzenie zawodów przez sędziego Michała Sucheckiego sprawiło, że zawodnicy, opiekunowie, trenerzy, rodzice – wszyscy byli zadowoleni.
Warcaby 100-polowe nie są specjalnością mareckiego klubu – większe sukcesy nasi zawodnicy osiągają w warcabach klasycznych. Tym bardziej cieszą dobre miejsca naszych zawodników (choćby 5 zawodników UKS Struga w pierwszej dziesiątce w kat. do lat 16), a zwłaszcza sukces Ludwiki.
źródło: UM Marki
Related News
Bankówka ze srebrem!
April 17, 2026
ITSurance Siatkarz Ząbki wywalczyli awans do III ligi!
April 17, 2026
PŁYWANIE DLA SENIORÓW
February 10, 2025
14 medali KSW KYOKUSHIN na Mistrzostwach Mazowsza
March 04, 2020
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dąbrówka
February 19, 2020
SPR ROKiS Radzymin – Pabiks Impact Pabianice
February 05, 2020
GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE 2019
July 18, 2019







