Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka rozpoczęła nabór studentów na rok akademicki 2020/21.
– Cieszy nas chęć i zaangażowanie młodych ludzi do kształcenia się w zawodach tak wymagających jak pielęgniarki, pielęgniarze, fizjoterapeuci i inne profesje medyczne. Bycie medykiem to powołanie, ale też zaszczyt. Dobitnie pokazał to czas pandemii – mówi dr Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.
Uczelnia prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, studia inżynierskie na kierunku informatyka i studia licencjackie na kierunku administracja. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
– Nowe kadry związane z ochroną zdrowia to nie tylko wymóg rynku pracy, ale też paląca potrzeba społeczna. Dokładamy wszelkich starań, aby ten niedostatek wypełnić świetnie wykwalifikowaną grupą naszych absolwentów. Do dyspozycji studentów oddajemy profesjonalnie wyposażoną bazę dydaktyczną i kadrę wykładowców najwyższej klasy. Zapewniamy praktykę w renomowanych placówkach opieki zdrowotnej. Jesteśmy w pełni przygotowani do nauczania on-line, które stanie się stałą częścią procesu kształcenia – informuje rektor WUMed.
Atutem uczelni jest własny kampus: 60 sal wykładowych, biblioteka, punkty gastronomiczne, sala sportowa, amfiteatr, parking strzeżony, Ogrody Rektorskie oraz, co najważniejsze, liczne pracownie specjalistyczne do realizacji przedmiotów z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
W październiku WUMed rozpoczyna nauczanie na kierunku fizjoterapia.
– Pracownie umiejętności praktycznych już czekają na studentów. Dysponujemy gabinetem kinezyterapii wyposażonym w sprzęt rehabilitacyjny, gimnastyczny oraz odnowy biologicznej. Jest również gotowa pracownia fizykoterapii – zespół 6 sal zabiegowych z profesjonalnym nowoczesnym sprzętem – mówi dr Dębski.
– Studentom kierunku: pielęgniarstwo oferujemy ćwiczenia w pracowniach umiejętności pielęgniarskich dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, pracowniach badań fizykalnych i podstaw ratownictwa medycznego – wymienia rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.
Kierunkami, które cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem, są dietetyka i kosmetologia. Jak wszystkie w WUMed nie opierają się wyłącznie na teorii. Zadbano o to, aby studenci mogli poznawać tajniki pracy dietetyka czy kosmetologa w praktyce, nie tylko w renomowanych placówkach zewnętrznych, ale również w profesjonalnych pracowniach na terenie uczelni. Jak zapewnia rektor Dębski, sprzęt w każdej z pracowni jest sukcesywnie wymieniany, zgodnie z wymogami postępu technologicznego.
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka to pierwsza niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce. Kształci studentów od 1991 r. Łączy tradycję i doświadczenie, z najnowszymi technologiami.
WUMed oferuje też kształcenie podyplomowe w zawodach: pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni i fizjoterapeuci. W tym celu powołano Instytut Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych. Podstawą strategii WUMed jest rozwój. Władze uczelni nieprzerwanie dbają o doskonalenie i modernizację warunków nauczania, pozyskiwanie wysoce wykwalifikowanych kadr naukowych oraz rozszerzanie form współpracy naukowej i międzynarodowej. Więcej informacji na www.wumed.edu.pl
–
Related News

PŁYWANIE DLA SENIORÓW
February 10, 2025
Wiadukt już w tym roku?
February 10, 2025
Czerwone Gitary Diamentowe 60-lecie
February 10, 2025
Ponad ćwierć miliona na inwestycje
February 10, 2025
Jaka przyszłość czeka media lokalne?
February 10, 2025